Discuss, Learn and be Happy דיון בתשובות

help brightness_4 brightness_7 format_textdirection_r_to_l format_textdirection_l_to_r

דלית ושרונה התבקשו לעבוד על פרויקט ארגוני חדש המערב שימוש בתוכנת מחשב חדשה ומתקדמת. שרונה חושבת כי לא תצליח לעבוד על הפרויקט כיוון שבעבר אף פעם לא הצליחה לעבוד עם תוכנות חדשות ומתקדמות, מה שעובדים אחרים תופסים בקלות, קשה לה הרבה יותר ואין לה הבנה או גישה לטכנולוגיה. דלית אמרה לשרונה: "גם אני לגמרי לא מסתדרת עם כל הטכנולוגיה הזו", ושרונה נרגעת מעט. בדרך הביתה פוגשת דלית את נירית, וכשהן לבדן, מספרת דלית לנירית על כך שזכתה בעבר במקום הראשון בתחרות המערכת טכנולגיה/מחשבים ארצית. ע"פ תיאור זה:

1
שאלה #24268
done
מצגת אישיות ויכולות- שקופית 24.

1. דלית ושרונה התבקשו לעבוד על פרויקט ארגוני חדש המערב שימוש בתוכנת מחשב חדשה ומתקדמת. שרונה חושבת כי לא תצליח לעבוד על הפרויקט כיוון שבעבר אף פעם לא הצליחה לעבוד עם תוכנות חדשות ומתקדמות, מה שעובדים אחרים תופסים בקלות, קשה לה הרבה יותר ואין לה הבנה או גישה לטכנולוגיה. דלית אמרה לשרונה: "גם אני לגמרי לא מסתדרת עם כל הטכנולוגיה הזו", ושרונה נרגעת מעט. בדרך הביתה פוגשת דלית את נירית, וכשהן לבדן, מספרת דלית לנירית על כך שזכתה בעבר במקום הראשון בתחרות המערכת טכנולגיה/מחשבים ארצית. ע"פ תיאור זה: העובדה כי דלית מציגה עצמה בפני שרונה כאדם שאינו מסתדר עם טכנולוגיה ואילו בפני נירית כבעלת מומחיות בתחום, מעידה על:

1
שאלה #24270
done
ניטור עצמי = בקרה עצמית - מידת הרצון והיכולת להתאים את ההתנהגות לדרישות המצב והסביבה החברתית.

עפ"י הנלמד בקורס, הסיכוי של עובדים להגיע לביצועים גבוהים בארגון עולה כאשר:

1
שאלה #24271
done

Maor Elfassy

Maor Elfassy
לפני 5 חודשים
איפה זה כתוב?
0

דורון ודויד עובדים ביחד בצוות "תמר". דורון אוהב את העבודה, ומאמין כי היא חשובה ומעורב בפעילות השותפת בארגון. דורון שם לב כי בתקופה האחרונה דויד נוטה לאחר לעבודה, משקיע פחות ומתוסכל. כששוחח איתו על כך בשבוע שעבר, התברר לדורון כי קשה לדויד להתמודד עם אפשרויות הקידום המוגבלות מאוד שיש בתפקיד. דורון ניסה להצביע על כל תמורות והיתרונות האחרים שמקנה התפקיד, אך ללא הועיל. איזו תיאוריה יכולה להסביר את ההבדל בגישות של שני העובדים?

1
שאלה #24272
done

Sahar Ben Baruch

Sahar Ben Baruch
לפני 5 חודשים
בסעיף א , למה מדברים על צרכי הבטחון של דויד אם כבר מדובר בצרכי מימוש עצמי לא ? (קידום בתפקיד)
7

שמוליק עובד בחברת "טעמים". בהנחה שתפיסת התמיכה הארגונית (POS=) שלו היא גבוהה. מה סביר להניח?

1
שאלה #24273
done
מצגת עמודות הקשורות לעבודה- שקופית 23.

Saja Ibrahem

Saja Ibrahem
לפני 4 חודשים
ץ
-1

בארגון "דעת" נערכה הערכת ביצועים שנתית. בעקבות הערכת הביצועים נשמעו תלונות מעובדים בצוות "זהרון" לגבי מחסור במדידה ובעדכונים שותפים של תוצאות עבודתם. לאור תלונה זו, איזה משפט נכון?

1
שאלה #24274
done
אינסטרומנטליות ( instrumentality - )אמונה בקשר לסיכוי לקבל תגמול עבור הביצוע.

דניאלה עובדת כמוכרת בחנות לבגדי ילדים. לפני מספר ימים הגיעה לחנות לקחוה שטענה כי רכשה מוצר פגום. לדניאלה היה ברור כי נעשה שימוש במוצר וכי הוא כובס מספר פעמים. דניאלה פנתה אל הלקוחה בטון מזלזל והלקוחה הגישה נגדה תלונה להנהלת החנות. מיד עם קבלת התלונה נקראה דניאלה לשיחה. היא ציפתה לשיחת נזיפה, אולם פוטרה מהעבודה מיידית ולמרות שביעות הרצון הגבוהה שהביעו מעסיקיה בשיחה. מה תוכלו להגיד על תהליך הענישה בו נקטה ההנהלה עפ"י הקריטריונים שנלמדו לגבי בניית תוכנית משמעת:

1
שאלה #24275
done
כנראה התשובה היא: הגדרה אלו התנהגויות יוענשו ובאיזה אופן. (מצגת מוטיבציה שקופית 11)

Stiven Danishevski

Stiven Danishevski
לפני 5 חודשים
למה "התהליך עומד בעקרון הרלוונטיות, שכן הוענשה ההתנהגות ולא האדם." לא נכון?
3

Goni Levin Haimi

Goni Levin Haimi
לפני 5 חודשים
איפה מוצג עיקרון הרלוונטיות במצגות?
0

Dror Uri

Dror Uri
לפני 5 חודשים
למה לא ג ?. היא נענשה על ההתנהגות -> העונש היה פיטורין ..זה שהאדם נענש זה תופעת לוואי של העונש לא ?
1

Yakir Tsizer

Yakir Tsizer
לפני 5 חודשים
"עקרון הרלוונטיות" לא מופיע במצגות. כנראה זה מסיח. כן הייתה התייחסות לזה שצריך להעניש את ההתנהגות ולא את האדם אבל תחת "ענישה פרוגרסיבית". לא תיארו פה עוד איזשהו סיפור שבו הייתה מישהי אחרת שהתנהגה דומה והענישו ספציפית את דניאלה.. ואז היה מתאים להגיד שזה לא סבבה כי הענישו את דניאלה (האדם) ולא את ההתנהגות.
0

Jonathan Morag

Jonathan Morag
לפני 5 חודשים
למה לא א'? אם הם אומרים שזו עבירה חמורה, ועונש חמור, אז זה עומד בעיקרון הפרוגרסיביות.
1

Yakir Tsizer

Yakir Tsizer
לפני 5 חודשים
העברה היא לא חמורה. ראינו דוגמאות לעבירות חמורות כמו גניבה ודברים חמורים יותר.. זה לא מידתי לפטר אותה בגלל שהעירה בזלזול
1

מנכ"ל ארגון "האורן" התראיין לתוכנית טלוויזיה וטען כי: "יש לסרוק תמידית את הסביבה הארגונית כדי לזהות שינויים ולהגיב בזמן" אמירה זו מייצגת:

1
שאלה #24277
done
מערכת פתוחה מתאפיינת בנגאנטרופיה – גמישות, שינוי תמידי ושווי משקל דינאמי המאפשר הישרדות.

זהבית היא עובדת ותיקה בחברה. בחודשים האחרונים, בעקבות שינויים ארגוניים משמעותיים, היא חשה שחוקה ומתוסכלת. היא יודעת שחיפוש עבודה חדשה בגילה ובתחום העיסוק שלה הוא בעייתי ביותר. ולכן, היא נשארת בארגון ומקווה שבחלוף הזמן, המצב ישתפר. עפ"י התיאור, ההתנהגות של זהבית מבטאת:

1
שאלה #24278
done
מחויבות מתמשכת: התמדה הנובעת מתפיסת אין-ברירה או עלויות עזיבה גבוהות. מחויבות נורמטיבית: תחושת חובה הנובעת מלחץ וציפיות של אחרים. מחויבות רגשית: התקשרות רגשית, מעורבות, והזדהות עם הארגון. שביעות רצון - (מצגת עמדות הקשורות לעבודה- שקופית 15) בונה חוסר שביעות רצון - פעולה לשינוי המצב (פעיל), נאמנות פאסיבית- צפייה סבלנית לשיפור (פאסיבי). הרסנית לחוסר שביעות רצון- עזיבה/ כוונות עזיבה (פעיל), הזנחת העבודה- פיזית או פסיכולוגית (פאסיבי).

ז'או עובד במפעל של אפל בסין. התפקיד שלו כולל הדבקת המסך על כל מכשיר אייפון חדש ז'או מרגיש שחוק ורמות המוטיבציה ושביעות הרצון שלו נמוכות ביותר. בואו ונעזור לשפר את מצבו. מודל מאפייני העבודה של הקמן ואולדהם ממליץ ש: (1)___ תיאויית הציפיה (Expectancy Theory) מציעה ש: (2)___

1
שאלה #24348
done
מודל מאפייני עבודה של הקמן ואולדהם- הנעה ע"י שינוי מבנה התפקיד. גיוון כישורים (רלוונטי לתשובה), זהות המשימה, חשיבות המשימה, אוטונומיה משוב. תאוריית הציפייה- אינסטרומנטליות ( instrumentality - )אמונה בקשר לסיכוי לקבל תגמול עבור הביצוע. (רלוונטי לתשובה)

Yakir Tsizer

Yakir Tsizer
לפני 5 חודשים
מודל מאפייני העבדה/התפקיד מכיל בתוכו 5 גורמים (גיוון הכישורים, זהות המשימה, חשיבות המשימה, אוטונומיה ומשוב) כאן מתאימים גם אוטונומיה וגם גיוון (חילופים עם עובדים אחרים) אבל בגלל חלק 2 מתאים יותר לפי תיאוריית הציפיה של ורום הציפיה של ז'אן לקידום אם יעמוד במכסה
2